Ako horieť a nevyhorieť – prevencia syndrómu vyhorenia
Cieľom interaktívneho workshopu je zoznámiť účastníkov s príčinami, príznakmi, priebehom a dôsledkami syndrómu vyhorenia, ako i s konkrétnymi spôsobmi jeho prevencie v praxi. Identifikujeme aké myslenie otvára bránu k jeho prepuknutiu a naopak, aké nás posilňuje i chráni. Pohľadáme osobné zdroje a postavíme ochranné piliere životnej pohody a rovnováhy. Absolvovaním workshopu sa zvýši schopnosť účastníkov narábať efektívnejšie s ich životnou energiou a tak napĺňať život zmyslom.
7 pilierov spokojného manželstva
Návyky šťastných rodín
Workshop upriami pozornosť na najdôležitejšie piliere a hodnoty zdravej rodiny. Vytvorí priestor pre rodičovskú reflexiu, vzájomné obohatenie sa, posilnenie i obnovu rodinných vzťahov. Jeho obsah vychádza zo záverov psychologických výskumov, ktoré si kládli otázku: “Čo tvorí rodinnú pohodu a trvácne vzťahy?”, ale aj z terapeutickej a poradenskej praxe lektorky. Predstavíme si najdôležitejšie rodinné návyky posilňujúce zdravé rodinné puto. Teóriu overíme priamo v praxi cez zaujímavé interaktívne aktivity. Dostanete praktické tipy ako si vybudujete rituály šťastnej rodiny a udržíte si ich v dlhodobom meradle.
Kurz psychickej odolnosti: ako prekonávať prekážky a záťaž
Psychická odolnosť – reziliencia – je schopnosť zvládať nepriaznivé okolnosti, odolávať tlakom, adaptovať sa na meniace podmienky. Efektívne zvládanie záťažových situácií je jednou z našich kľúčových kompetencií. Udáva trendy nielen v časoch priaznivých, ale aj v stresových situáciách i v čase krízy. Dozviete sa ako túto schopnosť rozvíjať a posilňovať.
“Ako zdolať svoju horu“ alebo: Tajomstvo rastu cez náročné situácie
Život nie je len prechádzka ružovou záhradou – patria k nemu aj situácie, kedy sa nám nedarí, zažijeme krušné chvíle či sklamania zo seba či s iných. Workshop vás vovedie do tajomstiev post-traumatického rastu – teda osobnostného rastu po prežití náročných situácií na ceste „na svoju horu“. Predstaví vám techniky zvládania a s nimi spojený spôsob nazerania na realitu i seba samého v náročnom období. Naučí vás čeliť vlastným limitom a tieňom tak, aby ste po stretnutí s nimi odchádzali posilnení a zmenení.
Ako efektívne komunikovať s deťmi o ich problémoch a iných dôležitých veciach
Ak si dávate otázku ako v rozhovore s deťmi na otázku: „Čo bolo dnes nové v škole?“, dostať aj inú odpoveď ako: „Nič. Všetko OK.“ – tak je tento workshop pre vás skvelá príležitosť naučiť sa niečo nové. Ak chcete viac porozumieť detskej duši a vedieť, čo sa preháňa mysľou vášho dieťaťa – tak vám tento workshop pomôže rozvinúť potrebné zručnosti. Počas workshopu sa budeme venovať téme, ako viesť rozhovor s deťmi o nich samých, o tom, čo prežívajú, čo ich teší i trápi. Budeme poznávať to, čo rozhovor rozvíja a čo ho naopak dusí. Povieme si, čo by deti od nás mali počuť a čo by sme im určite nemali hovoriť. Rovnako sa budeme učiť, ako spoločne s deťmi hľadať riešenia na to, čo ich trápi a tým im pomáhať.
Stratégia v konflikte: dialóg orientovaný na riešenie
Úspech máme vo svojich hlavách. Alebo: „Ako nastavenie mysle ovplyvňuje kvalitu nášho života“
Profesorka psychológie Carol Dwecková so svojím týmom na Standfordskej univerzite zistila, že každý z nás prirodzene tiahneme k dvom spôsobom myslenia o sobe a svojej úspešnosti: k rastovému mysleniu a mysleniu fixnému (angl. „growth mindset“ a „fixed mindset“). Chcete vedieť, ako presne se tieto dva typy myslenia prejavujú a odzrkadľujú na tom, ako dokážeme prekonávať prekážky či zvládať zmenu? Zaujíma vás, ako spôsob myslenia ovplyvňuje kvalitu vášho života? Príďte na workshop – zaujímavá teória bude popretkávaná praktickými cvičeniami.
Kontaktné údaje
Telefón
+421 911 913 824
info@vztahovo.sk